Baner Akademi Piotrkowskiej

Wioska Wikinga

19 maja 2024 roku Akademia Piotrkowska wraz z Piotrkowskim Bractwem Akademickim im. Zygmunta I Starego zapraszają na XI edycję Rodzinnego Pikniku Historycznego „Wioska Wikinga”. Podczas tegorocznego wydarzenia uczestnicy będą mogli m.in.: obejrzeć pokaz musztry legionu rzymskiego, w średniowiecznym obozowisku z czasów Słowian i Wikingów wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych z garncarstwa, plecionkarstwa, kowalstwa, tkactwa, wytwarzania łuków i kolczug oraz zapoznać się z uzbrojeniem i wyposażeniem ówczesnych wojów.
Ponadto w programie festynu przewidziano: pokaz XIX-wiecznej mody mieszczańskiej, wystawę sprzętu i uzbrojenia żołnierzy od II wojny światowej po czasy współczesne, ruchome muzeum pożarnictwa, potyczki barbarzyńców z legionistami rzymskimi oraz wiele innych atrakcji.
Piknik rodzinny będzie doskonałą okazją do spędzenia niezapomnianej niedzieli na akademickim boisku. Całość wydarzenia dopełnią strefy: gastronomiczna, gier i zabawy dla dzieci, warsztatów strzelania z łuku oraz kramów sprzedażowych.
Serdecznie zapraszamy dzieci, dorosłych oraz pasjonatów historii na „Wioskę Wikinga” w godzinach 12.00-18.00.