Inauguracja Roku akademickiego 2024/2025

1 października 2024 roku w Akademii Piotrkowskiej odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025. W imieniu własnym oraz Senatu JM Rektor dr hab. Jacek Bonarek, prof.AP powitał zgromadzonych gości. W swoim przemówieniu przedstawił plany rozwoju Akademii Piotrkowskiej na najbliższe lata oraz podsumował bieżącą rekrutację. Po wystąpieniu JM Rektora odbyła się uroczysta immatrykulacja, wybrzmiał „Gaudeamus igitur”, natomiast reprezentanci studentów pierwszych roczników złożyli ślubowanie oraz otrzymali indeksy. Wydarzenie zaszczycili znamienici goście, przedstawiciele miast, regionu, województwa łódzkiego oraz posłowie. Na zakończenie uroczystości wykład inauguracyjny pt.: „Cyfryzacja a życie zawodowe” wygłosił prof. Richard Giesen z Uniwersytetu Ludwika i Maksymiliana w Monachium.