Baner Akademi Piotrkowskiej

Wizyta w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim

  1. W dniu 20.12.2023 r. odbyła się wizyta studentów kierunków Administracja i Historia w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim na sesji prowadzonej przez Panią Asesor Klaudię Znamierowską – Maćkiewicz. Uczestniczyli w niej wszyscy studenci I roku studiów stacjonarnych II stopnia oraz wybrani studenci kierunku historia.
  2. Uzasadnienie udziału: na powyższych kierunkach realizowana jest tematyka z zakresu prawa procesowego i materialnego (administracja- przedmiot postępowanie cywilne i egzekucja sądowa, cywilnoprawne aspekty działania administracji).
  3. Tematyka spraw- Choć najważniejszym celem wizyty w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie było zdobycie wiedzy praktycznej z zakresu procedury cywilnej, studenci uzyskali też szereg wiadomości z równych dziedzin prawa prywatnego, cywilnego, spadkowego i rodzinnego- na bazie rozpatrywanych przez sąd spraw- Pani Sędzia wyjaśniała poszczególne sprawy i wydane w nich rozstrzygnięcia.
  4. Wnioski: udział w ubiegłorocznej wizycie w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie znacznie poprawił oceny z postępowania cywilnego, czego można oczekiwać również w aktualnym roku akademickim. Rozpoczęto również rozmowy o stałej współpracy kierunku Administracja z Sądem Rejonowym w Piotrkowie, w celu lepszego przygotowania absolwentów do pracy w administracji sądu i zwrócono studentom uwagę na możliwość odbywania praktyk zawodowych w sądzie jak możliwość uczestnictwa w wydarzeniach mających miejsce na terenie sądu. dr Jarosław Stasiak Kierownik Zakładu Administracyjno-Prawnego