XI Wioska Wikinga już za nami!

W niedzielę 19 maja 2024 roku odbył się XI Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”, który już na stałe wpisał się w bogate życie kulturalne miasta. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Juliusz Wiernicki oraz Starosta Piotrkowski Piotr Łączny. Na boisku Akademii Piotrkowskiej zaprezentowały się liczne grupy rekonstrukcyjne, odtwórcy dawnych rzemiosł, a także przedstawiciele instytucji państwowych. Na stoiskach i wystawach miłośnicy historii mogli zapoznać się z codziennym życiem ludzi z minionych epok, z uzbrojeniem oraz wyposażeniem wojska od starożytności aż po współczesność (po raz kolejny gościliśmy rzymskich legionistów z LEGIO XXI RAPAX), a także przyjrzeć się strojom z dawnych epok. W specjalnej strefie zabaw dzieci mogły zbudować kartonowy gród, wziąć udział w licznych grach zręcznościowych i poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze skarbów. W czasie festynu można było skosztować zarówno tradycyjnych smakołyków, jak i bardziej wyszukanych potraw, a także własnoręcznie wytworzonych marcepanów.

Serdecznie dziękujemy za przybycie gościom, uczestnikom oraz studentom historii, pedagogik oraz Samorządowi Studenckiemu za pomoc w organizacji pikniku. Dziękujemy sponsorom: Powiatowi Piotrkowskiemu oraz Piotrkowskiemu Bractwu Akademickiemu im. Zygmunta I Starego, a także partnerom wydarzenia: Oddziałowi Działań Artystycznych, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Centrum Informacji Turystycznej, HARC, Meduza.de, Carrefour oddział Piotrków Trybunalski.

Zapraszamy za rok!