UROCZYSTE CZEPKOWANIE

Pierwsze absolwentki studiów licencjackich pierwszego stopnia kierunku Pielęgniarstwo zostały symbolicznie wprowadzone do zawodu. Uroczystość czepkowania absolwentek odbyła się 24 lipca 2024 roku w auli Akademii Piotrkowskiej.
Czepkowanie jest symbolicznym aktem, który ma długą tradycję w zawodzie pielęgniarskim. Ceremonia ta przypomina o wartościach, jakimi są troska o pacjenta, odpowiedzialność oraz profesjonalizm. Jest również okazją do uhonorowania studentów za ich wysiłek i trud włożony w uzyskanie tytułu licencjata.
Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: JM Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Stanisław Głuszek, Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łodzi mgr Mirosława Olejniczak, specjalista ds. medycznych Anna Kacprzak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego dr Piotr Wojtysiak, Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Juliusz Wiernicki, Przewodniczący Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Mariusz Staszek, Sekretarz Rady Miasta Włodzimierz Lasek, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Łączny, Dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim mgr Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, Naczelna Pielęgniarka Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim mgr Beata Rzeźnicka, Kierownik Działu Kadr i Szkoleń Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim mgr Izabela Adamczyk, Dyrektor ds. Medycznych TCZ Sp. z o. o. dr n. med. Aneta Czupryniak.
Podczas uroczystości głos zabrali – Rektor Akademii Piotrkowskiej dr hab. Jacek Bonarek, prof. AP, Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – prof. dr hab. Stanisław Głuszek, Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łodzi – mgr Mirosława Olejniczak oraz przedstawicielka absolwentów – Patrycja Goska.
Po honorowym wręczeniu dyplomów licencjata oraz nadaniu pielęgniarskich czepków odbyło się uroczyste ślubowanie i odśpiewanie hymnu pielęgniarskiego, a niepowtarzalną atmosferę wydarzenia uświetnił wspaniały tort.
Serdecznie gratulujemy naszym absolwentkom i życzymy, aby przyszła praca przyniosła im radość i satysfakcję!