Wykład otwarty pt. „NBP – Bankowość centralna i bezpieczeństwo finansów osobistych”

11 grudnia w auli budynku B miał miejsce wykład otwarty pt. „NBP – Bankowość centralna i bezpieczeństwo finansów osobistych”, który poprowadził Pan Sławomir Kabza – ekspert NBP z oddziału w Łodzi.

Organizatorami wydarzenia był Zakład Ekonomii i Finansów oraz Studenckie Koło Naukowe „Nowoczesny Menadżer”, pod opieką dr Marty Wiśniewskiej oraz dr Kariny Kowalczyk. Podczas wykładu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ważniejszymi zagadnieniami z zakresu bankowości centralnej, jak również wzięli udział w warsztatach dotyczących zabezpieczenia banknotów, nabywając praktyczną umiejętność weryfikowania ich autentyczności.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem! W wykładzie wzięło udział ponad 150 osób Oprócz studentów Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim, uczestniczyli w nim m.in. uczniowie ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim – TPS, ZSP 6 Piotrków Trybunalski, III Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. T. Kotarbińskiego w Radomsku.