Zaproszenie na wystawę „Społeczeństwo Obywatelskie dla Rzeczypospolitej”

W imieniu JM Rektora dr. hab. Dariusza Roguta, prof. Akademii Piotrkowskiej, zapraszamy na wernisaż wystawy „Społeczeństwo Obywatelskie dla Rzeczypospolitej”.

Eksploracja misji cywilizacyjnej i roli społecznej organizacji obywatelskich od 1152 do 2022 roku to główny temat prezentowanej wystawy. Twórczynią tej unikalnej ekspozycji jest prof. dr hab. Ewa Leś – politolog, profesor nauk społecznych, od wielu lat związana naukowo z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

„Odrodzona Rzeczpospolita organizacje obywatelskie u boku Państwa (1918-1939)”, „Wojna i Okupacja niemiecka i sowiecka”, „Zaangażowanie obywatelskie w czasach kiedy Polski nie było na mapach (1795-1918)”, „Aktywność obywatelska w okresie PRL”, czy „Pomoc humanitarna z zagranicy w stanie wojennym” to tylko niektóre tematy, jakie zawiera wystawa.

Interaktywna prezentacja, wypełniona fotografiami i artefaktami, będzie dostępna dla zwiedzających do 29 marca.

Przyjdź i odkryj bogactwo historii, której ważnym narratorem jest ta niezwykła wystawa.