Baner Akademi Piotrkowskiej

Trenuj z wojskiem

Rozpoczął się nabór do udziału w 5. edycji popularnego projektu „Trenuj z wojskiem”. Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w 2 wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski – będą odbywały się bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą wskazówki jak czuć się bezpiecznym i jak być bezpiecznym. Ta edycja została wzbogacona o wiedzę i umiejętności właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej i udzielania pomocy.

„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego w swoich jednostkach wojskowych. Przez 10 tygodni w różnych miejscach w kraju szkolenia będą prowadzić żołnierze różnych rodzajów sił zbrojnych. Już teraz można zapisać się na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wojskowi instruktorzy zapoznają w trakcie zajęć wszystkich chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych.

Na 8 godzinne szkolenie można zgłosić się w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy podać imię, nazwisko, wiek i dane kontaktowe.

Na terenie województwa łódzkiego szkolenia odbędą się w dwie soboty:

25 maja – Zgierz p. Łodzią9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej

Zapisy: kpr. Magdalena STASIAK, tel. 261 443 595, 732 336 725, j.pilas@ron.mil.pl

6 lipca – Tomaszów Mazowiecki25. Brygada Kawalerii Powietrznej

Zapisy: p. Barbara GRELA, tel. 261 167 052, 727 028 398, b.grela@ron.mil.pl

Harmonogram wszystkich szkoleń oraz lista kontaktowa dostępne są na stronie MON >>> oraz na stronach dowództw i jednostek wojskowych.

Zapraszamy chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem.

Zapewniamy: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetne wrażenia  i przygodę z Wojskiem Polskim.

Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

Więcej informacji:

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.

W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w naszych szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.