Wydawnictwo

mgr Konrad Klukowski
tel. (44) 732-74-00 w. 8165
e-mail: konrad.klukowski@apt.edu.pl

Wydawnictwo istnieje od 1997 roku, najpierw jako Naukowe Wydawnictwo Piotrkowskie, w kolejnych latach stanowiąc część Wydawnictwa UJK w Kielcach. Publikujemy prace naukowe wyłącznie recenzowane, pracowników akademickich, podręczniki, skrypty dla studentów, prace dla pozyskania kolejnych stopni naukowych, księgi laudacyjne. Dokładamy wszelkich starań, aby wydawane u nas publikacje spełniały wszelkie wymogi jakościowo-estetyczne ale przede wszystkim merytoryczne. Wykonujemy również projekty i druki dla jednostek ogólnouczelnianych Akademii Piotrkowskiej, związanych z ich działalnością statutową.

Do 31 maja 2023 roku nasze Wydawnictwo było częścią Wydawnictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Obecnie jesteśmy samodzielnym Wydawnictwem Naukowym Akademii Piotrkowskiej.

Posiadamy własny park maszynowy, co czyni nas w większości przypadków samowystarczalnymi pod względem druku oraz przeprowadzenia niezbędnych  prac dodatkowych – konfekcjonowania gotowego produktu, jakim jest książka.

Klauzula informacyjna Wydawnictwa Naukowego Akademii Piotrkowskiej dotycząca przetwarzania danych osobowych autorów, recenzentów i innych uczestników procesu wydawniczego – ZOBACZ